Eğitimler

WELL Sertifikası Eğitimi

Türkiye’nin lider yeşil bina uzmanı Altensis tarafından düzenlenen bir günlük WELL Sertifikası eğitimi ile bina ve yapılı çevrenin insan sağlığına ve yaşam kalitesine etkileri konusundaki yetkinliğinizi arttırabilir, WELL uzmanlık sınavlarına hazırlanabilirsiniz.

 

Neden WELL Eğitimi?

WELL Sistemi binalarda özellikle yaşam kalitesiyle ilgili öğelere odaklanan, uluslararası ilk sertifikasyon sistemidir. İlk kez 2014’te yayınlanan WELL Bina Standardı, tasarım, inşaat ve işletme süreçlerinde insan sağlığını ve yaşam kalitesini ön plana çıkarır. Dünyada ve ülkemizde giderek önemi artan WELL Sertifikası, bina kullanıcılarının zihinsel ve fiziksel sağlığını iyileştirmeyi amaçlar.

Bu eğitim kapsamında Türkiye’de ilk WELL uygulamalarını yapan Altensis, edindiği tecrübeleri paylaşacaktır. WELL Bina Standardı ve WELL Sertifikasyonu konularında öğrenmek istediklerinizi bu eğitimde bulacaksınız.

WELL Bina Değerlendirme Sistemi ve Uygulamaları hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi bu eğitimde bulacaksınız.

Kimler Katılmalı?  

İnsan sağlığı odaklı bina tasarımı ve inşaatına ilgi duyan herkese hitap eden bu eğitim özellikle gayrimenkul sektörü ile bağlantılı tüm meslek grupları ve konuya ilgi duyan akademisyen ve üniversite öğrencileri için geliştirilmiştir.

Eğitim Kapsamı  

WELL v2 sağlıklı ve sürdürülebilir bina sertifikasyon sisteminin detaylı olarak ele alınacağı bu eğitimde, WELL Bina Standardı kriterleri tek tek incelenecek, gerçek projelerden alıntılar ve örnek hesaplamalar ile katılımcıların sertifika önkoşulları ve puan kazandıran krediler hakkında bilgi sahibi olması sağlanacaktır.

Eğitim dili Türkçedir. Eğitim notları tüm katılımcılara ücretsiz olarak verilecektir.

Tüm katılımcılara Türkçe ve İngilizce olarak katılım belgesi verilecektir.

İletişim