• Gold

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi ST Towers/ Renaissance Construction Kapalı Alanı 356.381 m2
Projenin Yeri Moskova, Rusya Sertifika Tipi LEED Core & Shell

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi ST Towers/ Renaissance Construction
Projenin Yeri Moskova, Rusya
Kapalı Alanı 356.381 m2
Sertifika Tipi LEED Core & Shell

NEVA TOWERS, ilk aşamada tamamlanan lüks konut bloğu için LEED Core&Shell kategorisinde GOLD seviyesinde sertifikasını almıştır.  Rusya’da LEED Gold sertifikasını alan en büyük konut projesi olmuştur. Bu doğrultuda birçok çevreci özellik proje tasarımına ve inşaat sürecine entegre edilmiştir. Konsept proje aşamasından itibaren sürdürülebilirlik kriterlerini temel alarak tasarlanan ve inşa edilen NEVA TOWERS projesi sağlıklı ve ekolojik bir yaşam çevresi oluşturmayı hedeflemektedir. Yakın çevresinde birçok toplu taşıma olanağını bulundurması, bisiklet park yerleriyle bisiklet kullanımına teşvik etmesi ve düşük emisyonlu araçlar için park yeri ayırması ile karbon emisyonunu azaltmayı hedefleyen projede, inşaat sırasında da oluşabilecek çevresel kirlilik için önlemler alınmış, çevre kirliliğine neden olacak faktörler en aza indirgenmiştir.

Enerji verimli mekanik-elektrik sistemler, cephe katmanlaşması ve uygun cam seçimi ile binalarda uluslararası standartlara göre %18’in üzerinde enerji tasarrufu sağlanmıştır Blokların her birinde su tüketimi düşük, verimli armatürlerin kullanımı ile su tüketiminde %20’den fazla verimlilik sağlanmıştır. Ayrıca, tüm arazinin peyzaj alanında seçilen az su tüketimli ve yerel bitki türlerinin kullanımı ile su kullanımında %50’nin üzerinde tasarruf sağlanmıştır.

Proje kapsamında Geri Dönüştürülmüş İçerikli Malzeme, Yerel Malzeme ve Düşük Emisyonlu Malzeme konularına da önem verilmiştir. Boya, yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemeleri, zararlı uçucu organik içerik bulunmamaları açısından, doğrudan kullanıcının sağlık durumları düşünülerek seçilmiştir. Bunların yanı sıra, her blokta iç mekân görüş kalitesinin arttırılmış olması ve günışığı ile doğrudan aydınlatılan alan oranının %90’ı aşması sayesinde kullanıcıların görsel konfor koşulları sağlanmıştır.