• Silver

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi Hun Perakende Enerji ve İnşaat A.Ş. Kapalı Alanı 5000 m2
Projenin Yeri Kağıthane, İstanbul Sertifika Tipi LEED SILVER

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi Hun Perakende Enerji ve İnşaat A.Ş.
Projenin Yeri Kağıthane, İstanbul
Kapalı Alanı 5000 m2
Sertifika Tipi LEED SILVER

İstanbul’ un Kağıthane ilçesinde, ticaretin yoğun olduğu bir lokasyonda konumlanan Mint Offices Çağlayan binası LEED v4 BD+C Core & Shell kategorisinde SILVER seviyesinde sertifika almaya hak kazanmıştır.

Bina kullanıcıları yürüme mesafesinde bulunan toplu taşıma imkanlarından yararlanabilmekte ve günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sosyal donatılara erişebilmektedir. Çevre dostu araç kullanımını desteklemek için otopark alanlarına elektrikli araç şarj istasyonları yerleştirilmiştir.

Az su tüketen verimli bataryaların ve rezervuarların kullanılması ile su tüketiminde uluslararası EPA (Environmental Protection Agency) standartlarına göre %40’ ın üzerinde su tasarrufu sağlanmaktadır.

Proje kapsamında kullanılan tüm servis sistemlerinde enerji verimliliğine önem verilmiştir. Aydınlatma armatürleri, ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatma – mekanik otomasyon tasarım ve seçimlerinde Amerikan enerji verimliliği standardı (ASHRAE 90.1.2010) gereklilikleri ön planda tutulmuştur.

Bina tasarımında, sık kullanılan alanların iç mekandaki yerleşimi planlanırken, bina kullanıcılarının gün ışığından optimum düzeyde faydalanmaları göz önünde bulundurulmuştur. İç mekan kullanıcı konfor koşullarının sağlanması hedeflendiğinden, inşaat malzemeleri seçiminde boya ve yapıştırıcı gibi yapı kimyasallarının, uluslararası iç mekan hava kalitesi standartlarına uygun şekilde seçilmesine dikkat edilmiştir.

İnşaat aşamasından başlayarak işletme süreci boyunca atık yönetim planları oluşturulmuştur. Saha atıklarının büyük bir kısmı toplanarak geri dönüşüme kazandırılmıştır. İşletme süresince ise, geri dönüştürülebilir ofis atıkları toplanarak geri dönüşüm için gönderilecektir.