• Certified

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. Kapalı Alanı 3,965 m2
Projenin Yeri Arnavutkoy, Istanbul Sertifika Tipi LEED CERTIFIED

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.
Projenin Yeri Arnavutkoy, Istanbul
Kapalı Alanı 3,965 m2
Sertifika Tipi LEED CERTIFIED

İstanbul Havalimanı içinde bulunan Devlet Konuk Evi LEED v4 Building Design and Construction: New Construction & Major Renovation kategorisinde Certified seviyesinde sertifika almaya hak kazanmıştır.

İnşaat sürecinde ortaya çıkan atıkların geri dönüşüm ve yeniden kullanımı sağlanarak atık miktarı azaltılmıştır. İnşaat süreci boyunca çevreye ve doğaya verilen zararı minimuma indirmek için önlemler alınmış, çevre kirliliğine neden olacak faktörler en aza indirgenmiştir.

Projede enerji verimliliği yüksek mekanik ekipmanlar tercih edilmiş, aydınlatmada verimli tip aydınlatma armatürleri kullanılmıştır. Su verimliliği yüksek armatür seçimleri ve peyzajda yerel bitkilerin tercih edilmesi ile bina su tüketimi azaltılmıştır.

İç mekanda kullanıcı sağlığı ve konforunu arttırmak için mahallere verilen taze hava miktarı uluslar arası standartların üzerinde tutulmuş; kullanıcıların ihtiyaçlarına göre termal ve aydınlatma sistemlerini kontrol edebilmesi sağlanmıştır. İnşaat sürecinde de bina ortak alanlarının, kullanılmak üzere depolanan malzemelerin, havalandırma kanallarının korunması ve şantiyenin genel temizliğine yönelik önlemlerin alınması gibi konular titizlikle takip edilmiştir.

Malzeme seçimi yapılırken malzeme hammadde içerikleri gözetilmiş ve çevresel etki değerlendirme (EPD) sertifikalarına sahip malzemelerin kullanılmasına dikkat edilmiştir.