• Good

Altensis'in Verdiği Hizmetler

BREEAM Danışmanlık & Yönetimi, Enerji Verimliliği Mühendislik Desteği

Proje Sahibi CEVA Logistics Turkiye Kapalı Alanı 5243 m²
Projenin Yeri Bursa, Türkiye Sertifika Tipi BREEAM International In-Use Commercial Version 6

Altensis'in Verdiği Hizmetler

BREEAM Danışmanlık & Yönetimi, Enerji Verimliliği Mühendislik Desteği

Proje Sahibi CEVA Logistics Turkiye
Projenin Yeri Bursa, Türkiye
Kapalı Alanı 5243 m²
Sertifika Tipi BREEAM International In-Use Commercial Version 6

CEVA Lojistik Bursa Transfer Merkezi Binası, kullanımda olan binaların çevre, sağlık, verimlilik ve konfor açısından iyileştirilmesini hedefleyen BREEAM In Use – International kapsamında Good seviyesinde sertifika almaya hak kazanmıştır.

Altensis’in BREEAM yönetim hizmetlerini verdiği proje kapsamında bina kullanıcılarının binaya ulaşımlarının, bina kullanımlarının ve bina güvenliğinin iyileştirilmesi amacıyla soyunma odaları, duşlar, kilitli dolaplar, engelliler için erişebilirlik uygulamaları, yaya güvenliği vb konulara dair mevcut uygulamalar değerlendirilip iyileştirmeler yapılmıştır. Ayrıca bina yönetiminin geri dönüşüm – evsel atık ve çevreye duyarlı malzeme – ürün alım politikaları ile binanın aylık-yıllık elektrik ve su tüketimleri detaylı olarak incelenmiş ve potansiyel alanlarda iyileştirmeler yapılmıştır.

Bu süreçte binanın asgari olarak enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren Enerji Kimlik Belgesi (EKB) düzenlemesi de tamamlanmıştır.