• Gold

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Kapalı Alanı 2.535 m2
Projenin Yeri Kartal, Istanbul Sertifika Tipi LEED v4 IDC

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
Projenin Yeri Kartal, Istanbul
Kapalı Alanı 2.535 m2
Sertifika Tipi LEED v4 IDC

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. MÜŞTERİ HİZMETLERİ MERKEZİ, yapmış olduğu çevreci ve kullanıcı konforu odaklı tasarım ve inşaat uygulamaları ile LEED v4 Interior Design and Construction: Commercial Interiors kategorisinde Gold seviyesinde sertifika almaya hak kazanmıştır. Konsept proje aşamasından itibaren sürdürülebilirlik kriterlerini temel alarak tasarlanan ve inşa edilen ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. MÜŞTERİ HİZMETLERİ MERKEZİ sağlıklı ve modern bir çalışma çevresi oluşturmayı hedeflemiştir. Bu doğrultuda birçok çevreci özellik proje tasarımına ve inşaat sürecine entegre edilmiştir.

Bina çevredeki sosyal imkanlar ve toplu taşımaya yürüme mesafesindedir. Proje yer seçiminde yakın çevresindeki olanaklar ile bina özellikleri etkili olmuştur. Ofis, kendisi de LEED Core and Shell kategorisinde Platinum sertifikası sahibi olan Manzara Adalar E Blok binasında yeralmaktadır. Bina cephe katmanları ve cam seçiminde enerji kriterleri göz önüne alınmış, verimli HVAC ve tesisat sistemleri ile tasarlanmıştır.

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. MÜŞTERİ HİZMETLERİ MERKEZİ’nde verimli aydınlatma tasarımı ve armatürler ile aydınlatma enerjisinde %30’a yakın tasarruf sağlanmıştır. Aydınlatma yükünün %90’ı günışığı sensörleri ile kontrol edilmektedir. Projedeki cihaz ve ekipmanların %95’den fazlası ENERGY STAR sertifikalıdır. Binada verimli HVAC ve tesisat sistemleri kullanılmıştır. Verimli su armatürleri kullanılarak su tüketimi %40’ın üzerinde azaltılmıştır. İç hava kalitesini artırmak için mekanik sistemler mekanlara %30 artırılmış taze hava verecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanılan yapı malzemelerinde üretim safhalarından itibaren çevreye etkisi azaltılmış olan ürünler ‘Çevresel Ürün Beyanı’ olan yani EPD belgeli ürünler tercih edilmiştir. Binada cephe cam oranı ve kullanılan camın özellikleri ile ofis mekanlarının %90’dan fazlası 300 lux-3000 lux arası günışığı almaktadır. Açık ofis planlaması sayesinde kullanılan mekanların %95’den fazlası kullanıcılara oturdukları yerden geniş görüş imkanı sunmaktadır.