• Gold

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi Align Technology Kapalı Alanı 650 m²
Projenin Yeri Şişli, İstanbul Sertifika Tipi LEED v4 IDC

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi Align Technology
Projenin Yeri Şişli, İstanbul
Kapalı Alanı 650 m²
Sertifika Tipi LEED v4 IDC

ALIGN TECHNOLOGY İSTANBUL OFİS PROJESİ , LEED v4 IDC kategorisinde GOLD seviyesinde sertifika almaya hak kazanmıştır. Bu kapsamda birçok çevre ve insan dostu özellik proje tasarımına ve inşaatına entegre edilmiştir. Konsept proje aşamasından itibaren sürdürülebilirlik kriterleri göz önünde bulundurularak tasarlanan ve inşa edilen ALIGN TECHNOLOGY İSTANBUL OFİS sağlıklı ve ekolojik bir çalışma çevresi oluşturma prensibiyle ele alınmıştır. Proje daha önce LEED GOLD sertifikası almış River Plaza binası içinde yer almaktadır. Karbon emisyonlarının düşürülmesi hedeflenirken, River Plaza binasına yakın yürüme mesafesindeki metro durağı ve otobüs durakları ile, toplu taşımaya teşvik edilmektedir.

Bina içinde su tüketimi düşük, verimli armatürlerin kullanımı ile su tüketiminde %50 verimlilik sağlanmıştır. Enerji verimliliği iyi mekanik-elektrik sistemler ve yüksek performanslı cephe ile binada uluslararası standartlara göre enerji tasarrufu sağlanmıştır.

İnşaat sırasında geri dönüştürülebilir atıklar ayrılarak geri dönüşüme gönderilmiştir. İç mekanda kullanıcı sağlığı ve konforunu arttırmak için mahallere verilen taze hava miktarı uluslararası standartların üzerinde tutulmuş; iç mekanda VOC değeri düşük boya, yapıştırıcı, macun gibi kimyasallar kullanılmıştır.