• Gold
  • Silver

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi TEKFEN EMLAK GELİŞTİRME VE YATIRIM A.Ş Kapalı Alanı 167 000 m2
Projenin Yeri Esenyurt, İstanbul Sertifika Tipi LEED GOLD ve LEED SILVER

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi TEKFEN EMLAK GELİŞTİRME VE YATIRIM A.Ş
Projenin Yeri Esenyurt, İstanbul
Kapalı Alanı 167 000 m2
Sertifika Tipi LEED GOLD ve LEED SILVER

TEKFEN HEP İSTANBUL, içinde bulundurduğu 11 ayrı yüksek katlı blok için LEED New Construction kategorisinde Silver seviyesinde  ve 14 sıraevler için  LEED for Homes kategorisinde Gold seviyesinde sertifika almayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda birçok çevreci özellik proje tasarımına ve inşaat sürecine entegre edilmiştir. Konsept proje aşamasından itibaren sürdürülebilirlik kriterlerini temel alarak tasarlanan ve inşa edilen TEKFEN HEP İSTANBUL projesi sağlıklı ve ekolojik bir çalışma çevresi oluşturmayı hedeflemektedir. Yakın çevresinde birçok toplu taşıma olanağını bulundurması, bisiklet park yerleriyle bisiklet kullanımına teşvik etmesi ve düşük emisyonlu araçlar için park yeri ayırması ile karbon emisyonunu azaltmayı hedefleyen projede, inşaat sırasında da oluşabilecek çevresel kirlilik için önlemler alınmış, çevre kirliliğine neden olacak faktörler en aza indirgenmiştir.

 

Enerji verimliliği iyi mekanik-elektrik sistemler, cephe katmanlaşması ve uygun cam seçimi ile binalarda uluslararası standartlara göre %20’den fazla enerji tasarrufu sağlanmıştır Blokların her birinde su tüketimi düşük, verimli armatürlerin kullanımı ile su tüketiminde %20’den fazla verimlilik sağlanmıştır. Ayrıca, tüm arazinin peyzaj alanında seçilen az su tüketimli ve yerel bitki türleri ile su kullanımında %50 azaltma yapılmıştır.

 

Proje kapsamında Geri Dönüştürülmüş İçerikli Malzeme, Yerel Malzeme ve Düşük Emisyonlu Malzeme konularına da önem verilmiştir. Boya, yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemeleri, zararlı uçucu organik içerik bulunmamaları açısından, doğrudan kullanıcının sağlık durumları düşünülerek seçilmiştir. Bunların yanı sıra, her blokta iç mekân görüş kalitesinin arttırılmış olması ve gün ışığı ile doğrudan aydınlatılan alan oranının %90’ı aşması sayesinde kullanıcıların görsel konfor koşulları sağlanmıştır.

Dikkat Çeken Yeşil Özellikler

  • Toplu taşımaya erişim
  • İç ve dış mekânda su tüketim verimliliği
  • Güneş ışığının optimum şekilde kullanımı
  • Yerel ve geri dönüştürülmüş hammadde içerikli malzemeler
  • Düşük emisyonlu malzeme kullanımı
  • İç ve dış mekanda su tüketim verimliliği