• Gold

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi EMAAR Kapalı Alanı 500 000 m2
Projenin Yeri Üsküdar, İstanbul Sertifika Tipi LEED Core & Shell

Altensis'in Verdiği Hizmetler

Proje Sahibi EMAAR
Projenin Yeri Üsküdar, İstanbul
Kapalı Alanı 500 000 m2
Sertifika Tipi LEED Core & Shell

EMAAR SQUARE AVM projesi, LEED C&S kategorisinde GOLD  seviyesinde sertifika almaya hak kazanmıştır. Bu kapsamda birçok çevre ve insan dostu özellik proje tasarımına ve inşaatına entegre edilmiştir. Konsept proje aşamasından itibaren sürdürülebilirlik kriterleri göz önünde bulundurularak tasarlanan ve inşa edilen EMAAR SQUARE AVM sağlıklı ve ekolojik bir çalışma çevresi oluşturma prensibiyle ele alınmıştır. Karbon emisyonlarının düşürülmesi hedeflenirken, fabrika binasına yakın yürüme mesafesindeki otobüs durağı ve shuttle servis olanağı ile, toplu taşımaya teşvik edilmektedir. İnşaat süreci boyunca çevreye ve doğaya verilen zararı minimuma indirmek için Erozyon ve Sedimentasyon kontrolü planı geliştirilmiş; su ve inşaat kirliliğini önlemek için önlemler alınmıştır.

Bina içinde su tüketimi düşük, verimli armatürlerin kullanımı ile su tüketiminde %36 verimlilik sağlanmıştır. Enerji verimliliği iyi mekanik-elektrik sistemler, cephe katmanlaşması ve uygun cam seçimi ile binada uluslararası standartlara göre %16 enerji tasarrufu sağlanmıştır. Bu sistemlerin enerji tüketimlerinin ayrı ayrı takip edilmesi için gerekli altyapı ve otomasyon izleme sistemi tasarlanmıştır.

Proje kapsamında Geri Dönüştürülmüş İçerikli Malzeme ve Yerel Malzeme kullanımına özen gösterilmiştir. İç mekanda kullanıcı sağlığı ve konforunu arttırmak için mahallere verilen taze hava miktarı uluslararası standartların üzerinde tutulmuş; iç mekanda VOC değeri düşük boya, yapıştırıcı, macun gibi kimyasallar kullanılmıştır.

Dikkat Çeken Yeşil Özellikler:

  • Toplu taşımaya erişim
  • Yerel ve geri dönüştürülmüş hammadde içerikli malzemeler
  • Düşük emisyonlu malzeme kullanımı
  • Verimli aydınlatma armatürleri
  • Verimli HVAC sistemleri